Co może znaczyć takie drapanie się u synka?

Witam. Mój w tej chwili 2.5 letni synek od bardzo dłuższego czasu bardzo często drapie się po głowie, trwa to juz bardzo długo, kąpany w żelu do kąpieli Jonson, teraz BabyDream, próbowałam już samą woda traktować włoski ale to nic nie pomaga,z początku myslelismy, że jest to na tle nerwowym, lecz synek potrafi się zezłościć a się nie drapie, potrafi drapać się nawet przez sen, dodam,że nie ma nić na głowce,żadnych krostek,plam czy suchej skóry. Lecz podejrzewam, ze moze byc uczulony na białko gdyż po zjedzeniu jogurtów czy mleka w nieduzej ilosci pojawiają sie na jego twarzy drobne krosteczki oraz na szyi. Jesteśmy juz w najblizsza sobote umowieni do alergologa lecz bardzo niepokoi mnie, że synek drapie się tak po główce, że czasami robi sobie drobne zadrapania. Czy to moze świdaczyc o czymś groźnym. ? Synek raz ma apetyt raz nie, ostatnio bardzo malutko je lecz słodycze by jadl,dodam ze synek nie dostaje za wiele slodyczy, czekolady wgl bo cierpi na zaparcia, ostatnio lelarz zalecił podawanie dicopegu junior na okolo pół roku. Czy te wszystkie objawy mogą mieć jedno schorzenie. ? Prosze o jaką kolwiek odpowiedz, dlaczego tak się dzieje.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl