Co może znaczyć takie dziwne odczucie?

Witam proszę powiedzieć co mi jest bo ja już sama nie wiem.Czemu tak mam ze jak mi się za chce wydalić stolca i tego natychmiast nie zrobię to bierze mnie na wymioty.Stolce są normalne nie mam biegunki ani zatwardzeń

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisywanym przez Panią przypadku, ciężko się doszukać jednoznacznej przyczyny występowania nudności w razie niewypróżnienia. Skoro nie występują inne objawy, w szczególności, gdy nie ma biegunek i zaparć, to możliwe, że powodem są zaburzenia o podłożu nerwicowym i wymagają konsultacji psychologicznej.

Może się Pani też udać na wizytę do gastroenterologa, celem wykonania np. badania gastroskopii. Możliwe, że istnieją jakieś konkretne przyczyny w podrażnieniu błony śluzowej żołądka.

Informujemy również, że gdy odczuwa Pani silną potrzebę wypróżnienia, to należy ją w miarę możliwości spełnić. Przetrzymywanie stolca może się bowiem skończyć problemami z odbytnicą i przewlekłymi zaparciami. Może też Pani sprawdzić, czy jak zostanie zastosowana lekkostrawna dieta, to problemy dalej będą występować.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym zaparć:

https://portal.abczdrowie.pl/zaparcia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.