Co może znaczyć takie odczuwanie zimna?

Dzień dobry. Mój problem pojawił się po urodzeniu dziecka.Od tego czasu jesto mi wciąż zimno wygląda to śmiesznie ponieważ wszystkim jest gorąco a ja jestem ubrana jak eskimos.Robiłam badania na tarczycy i wszystko wyszło dobrze.Nie wiem co mam robić żeby sobie pomóc ponieważ nie czuję się z tym dobrze.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie napisała Pani, od jak dawna występują te dolegliwości. Dotkliwe odczuwanie zimna może bowiem mieć ścisły związek z urodzeniem dziecka, ale nie musi.

Natomiast faktycznie najbardziej częstą przypadłością kobiet, borykających się z nadwrażliwością na zimno są problemy z tarczycą, to jest – niedoczynność. Czasami, by wykryć nieprawidłowości tego organu warto wykonać nie tylko badanie hormonu TSH, ale także t3, t4 oraz przeciwciała – anty-TPO. Może okazać się, że dopiero tak kompleksowe badanie wykaże niedoczynność. O badaniach gruczołu tarczowego mówi ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-tarczycy-charakterystyka-nadczynnosc-tarczycy-niedoczynnosc-tarczycy-diagnostyka.

Równie powszechnym zjawiskiem, zwłaszcza w przypadku ciężarnych oraz młodych matek, jest niedokrwistość, wynikająca z niedoborów żelaza i niejednokrotnie witaminy B12. Jeżeli dotychczas nie sprawdzała Pani wartości żelaza, ferrytyny i witaminy B12, to warto niezwłocznie wykonać badania. Może zainteresuje Panią ten artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-w-anemii.

Być może na doskwierające Pani uczucie chłodu składa się kilka czynników – warto na to zwrócić uwagę. Odwodnienie, niskokaloryczna dieta, niskie ciśnienie, zmęczenie i brak snu to tylko kilka czynników wpływających na zmniejszoną tolerancję na zimno. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jest-ci-ciagle-zimno-poznaj-10-mozliwych-przyczyn-tej-dolegliwosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.