Co może znaczyć takie uczucie napięcia w prawej skroni?

Co może oznaczać częste pojawianie się uczucia lekkiego ucisku, napięcia, drętwienia po jednej stronie skroni (prawej)? Nie odczuwam przy tym żadnego bólu - po prostu jest to mało komfortowe doznanie. Dodam, że od dwóch lat mam zdiagnozowaną nerwicę lękową i domyślam się, że może być to kwestia napięciowa. Niepokoi mnie jednak fakt, że występuje to zawsze po tej samej stronie. Pojawia się czasem kilka razy dziennie, a czasem wcale przez np. tydzień. Jeżeli podejrzewają Państwo chorobę to proszę także o wskazanie do jakiego specjalisty mogłabym się wybrać.

Napiecie w okolicy skroni może być wynikiem napiecia miesni szyi, karku, żwaczy, pracą w wymuszonej pozcji, w pochyleniu, przy komputerze... Szczególnie u osoby prawor ecznej Dlatego ważne przerwy w pracy co 30-60 min, rozcianie kręgosłupa, wzdychanie, patrzenie w dal... Ważny PACJENT skargi, dolegliwości, objawy neurologiczne, Waż ny stan ogólny, obciążenia chorobowe, tryb życia, pracy , aktywność fizyczna, ćwiczena; Warto też uwzględnić wiek, ogólną formę, stan fizyczny i psychiczny: nastrój, stresy, zaburzenia snu Ważne wszystkie przyjmowane leki, Historia leczenia, przebyte operacje, zabiegi Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ; wywiad, badanie, analiza wyników badań