Co znaczy taki opis zatok?

Witam, Od 12 tygodni mam problem z zatokami.Zaczęło się od mocnego kataru,stanu podgorączkowego.Po paru dniach stosowania domowych sposobów typu inhalacje oraz krople pojawiła się wydzielina ropna.Dostałam leki muko oraz Pronasal,który podrażniał śluzówkę ,występowało krwawienie i obrzęk.W tym przypadku lekarz przepisał Amotaks,który stosowałam 14 dni.Pojawiła się duża poprawa ale w dalszym ciągu występował obrzęk utrudniający oddychanie nosem.Po konsultacji z laryngologiem otrzymałam flixonase nasule oraz skierowanie na tomograf.Niestety po tygodniu stosowania sterydu-dostałam mocnego kataru.odstawiłam więc steryd.Powoli sytuacja się stabilizowała.Odczuwałam przesuszenie śluzówek ,zmniejszenie obrzęku a wydzieliny było względnie mało.17.06 miałam TK zatok.Wynik:W lewej zatoce klinowej pienista,gęsta treść zapalna ,ujście tej zatoki niedrożne.Zatoki oboczne nosa nie wykazuja innych nieuchwytnych zmian.Poza tym kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie drożne .Jamy bębenkowe,wyrostki sutkowate prawidłowo upowietrzone".Być może to niemądre z położenia lekarskiego ,ale przed samym badaniem TK miałam stłuczkę i płakałam dosyć mocno.Co chwila dmuchałam nos.Czy to mogło miec jakikolwiek wpływ na wynik ?Suma sumarum Otrzymałam od lekarza rodzinnego kolejny antybiotyk.Tym razem Zinnat oraz Erdomed.Muszę wrócić z wynikiem do larygnologa ale zżera mnie stres ze względu na położenie zatoki klinowej.Co oznacza taki wynik?Czy to kwestia przewlekłego zapalenia zatok?Jak się ją leczy?Czy w tym przypadku irygacje Irigasinem sa pomocne i czy w ogóle docierają do zatoki klinowej?

Wszystko ważne Najlepiej omówić z LARYNGOLOGIEM, z NEUROLOGIEM ; Opis badania TK ZATOK do interpretacji klinicznej, do porównania z poprzednimi obrazami Ważny PACJENT skargi, dolegliwości, objawy neurologiczne, Waż ny stan ogólny, obciążenia chorobowe, tryb życia, pracy , aktywność fizyczna, ćwiczenia; Warto też uwzględnić wiek, ogólną formę, stan fizyczny i psychiczny: nastrój, stresy, zaburzenia snu Ważne wszystkie przyjmowane leki, Historia leczenia, przebyte operacje, zabiegi Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ; wywiad, badanie, analiza wyników badań

https://www.znanylekarz.pl/maria-magdalena-wysocka-bakowska/neurolog-diagnostyk/warszawa