Co może znaczyć takie uczucie poddenerwowania?

Witam, Mój problem trwa w sumie całe moje życie, lecz pełne nasilenie tego pojawiło się chyba teraz, a na pewno w ostatnich latach. Każde moje wyjście czy do pracy, czy na jakieś spotkanie, imprezę, na studia, a teraz zauważyłem że wszędzie to staję się lekko podenerwowany. Mam odczucie mdłości, źle się czuje, jestem osłabiony. W ostatni czasie zauważyłem, że pojawiają mi się nerwobóle. Czasami przed jakimś spotkaniem mogę się denerwować cały dzień, a po chwili wejścia w to, może mnie to wszystko puścić. Lecz bywa różnie. Stało się też tak, że rezygnuje z wielu rzeczy, przez lęk. To co się dzieje, blokuje mnie, blokuje moją możliwość rozwoju. Wszystkie wyniki badań, a robiłem je już kilkukrotnie wychodzą są bardzo dobre. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

Dzień dobry, takie stałe uczucie poddenerwowania - jak Pan to nazywa - towarzyszy często zaburzeniom lękowym. Może je wywoływać szereg czynników psychologicznych, w tym emocjonalnych. Typowe objawy to także wspomniane przez Pana uczucie osłabienia, braku siły, nerwobóle, lęki w sytuacjach społecznych. Rozumiem, że takie napięcie towarzyszy Panu od dawna. Warto byłoby przeanalizować Pana sytuację życiową, historię życia - często bowiem tutaj tkwią przyczyny dolegliwości. To ważne, że zauważył Pan negatywny wpływ objawów na Pana codzienne funkcjonowanie. Zachęcam do konsultacji psychologicznej, może być u mnie w formie online - jeśli miałby Pan na to gotowość. Serdecznie pozdrawiam. Kamila Dziwota//tel.513306125//kamidziwota@gmail.com