Dlaczego w młodym wieku mam problemy ze snem?

Dzień Dobry, mam 18 lat jestem dziewczyną. Od jakiś 2 miesięcy mam problemy ze snem, codzień nie mogę usnąć a jak już usnę mam koszmary nocne, nie pamietam kiedy ostatnio miałam jakiś normalny sen. Bardzo się boje jak mam iść spać, czuje straszny lek oddech robi mi się przyspieszony i mam jakies duszności. Wydaje mi się ze widzę jakies postacie u mnie w pokoju, często mam paraliż senny. Mam tez bóle jakieś jakby w klatce piersiowej po lewej stronie. Często boli mnie głowa jestem zmęczona nawet jak nic nie robię, na nic nie mam siły mam jakieś wachania nastroju śmieje się a zaraz potrafię się rozpłakać z niczego. Jestem bardzo wrażliwa wszystko biorę do siebie bardzo mocno, mój chłopak ostatnio coś sobie ze mnie zażartował ja zaczęłam płakać. Wydaje mi się, że ostatnio spadła mi moja samoocena.. mam wiele kompleksów. Nie wiem co robić, czasami mam wrażenie że jestem do niczego nikomu nie potrzebna i tylko jestem dla ludzi ciężarem. Chciałabym wkoncu nabrać jakies motywacji i poprawy w sowim samopoczuciu, Pomocy :((( co mam zrobić ?

Proszę zgłosić się na konsultację psychologiczną celem lepszego rozpoznania problemu, postawienia diagnozy i zaproponowania odpowiedniego postępowania, leczenia. Objawy, które Pani opisuje nie wzięły się znikąd i warto się nimi zająć dlatego że jak sądzę istotnie obniżają jakość Pani życia. Zastanawia mnie czas ich trwania, który pokrywa się z początkiem pandemii - czy to może mieć jakieś znaczenie? Objawy lękowe, które Pani opisuje są częste w sytuacjach narażenia na stres, a takim (oprócz koronawirusa) jest też izolacja. Zapraszam na konsultacje. Pozdrawiam. Kamila Dziwota tel. 513306125//kamidziwota@gmail.com