Zaburzenia lękowe występujące w nocy

Witam, Wydaje mi sie że nabawiłam się choroby psychicznej na tle lękowym. Od ponad roku zmagam się z lekami, ale tylko w nocy. ( boję sie nadprzyrodzonych rzeczy, ludzi zmarlych). Próbuje z tym walczyć, (włączam np. komedie na noc )Ale te negatywne myśli są silniejsze ode mnie. Często mam koszmary, bezdechy senne i paraliż senny. Mam 21 lat,a to nie znika.Czasem to uczucie jest słabsze, a czasem jestem sparaliżowana przez strach.Prosze mi powiedzieć co to może być, jak mam to zwalczyć?

Witam,

Jeśli w grę wchodzi bezdech senny i paraliż i jest to rzeczywiście WE ŚNIE, proszę udać się do lekarza rodzinnego. To mogą być problemy somatyczne, np. z tarczycą i wymagają diagnozy. Jeśli pisząc "we śnie", ma pani na myśli, że dzieje się to w nocy czy podczas zasypiania (bo przecież we śnie trudno czuć paraliż, który jest właściwie naturalny dla fazy nREM), proszę udać się do psychoterapeuty.

Pozdrawiam