Co znaczy taki lęk przed dotykiem kobiety?

Witam Co zrobić gdy ma się lek ,strach przed kobieta ktora ciebie dotyka zaraz po dotknięciu się trzęse ,denerwuje . Nie chcem iść do psychologa ponieważ zacznie prowadzić wywiad dlaczego się tak zachowuje itp . A nie chcem mu opowiadać ani nikomu. Czy są jakieś metody psychologiczne na stres. Mam 22 lat ciężko mi jest teraz funkcjonować boję się pojechać do domu ,do przyjaciół ponieważ mogą zauważyć zmiany w moim zachowaniu Pozdrawiam

Zachęcam do wizyty u psychiatry, na NFZ (nie trzeba skierowania). Aby się odstresować trzeba znaleźć sobie jakieś hobby: sport, dobra lektura, może trening autogenny (na YouTube są nagrania).
Pozdrawiam

Dzień dobry, dużo jest lęku w Pana pytaniu - myślę, że także w Pana przeżywaniu siebie, innych.
By powiedzieć Panu więcej na temat tego, co Pan określa jako lęk przed dotykaniem, trzeba by poznać kontekst. Taka reakcja może wynikać z wielu przyczyn - z podniecenia erotycznego, z przenoszenia na aktualną relację traum przemocy, z lęku przed bliskością... Ciężko powiedzieć, to jedynie kilka możliwych hipotez. Rozumiem, że Pan obawia się wizyty u psychologa. Mam wrażenie, że obawia się Pan krytyki, oceny psychologa, tego że będzie miał wobec Pana niewłaściwe intencje - sprawdzenia, przesłuchania, nakrycia na błędzie. Lecz to nieprawda. Celem diagnozy jest poznanie Pacjenta, a to konieczne by uzyskał pomoc. Gdy chce Pan sobie pomóc powinien Pan dać się poznać psychologowi, opowiedzieć o sobie, swoich objawach.
Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że objawy w istotnym stopniu upośledzają Pana codziennie funkcjonowanie - powodują, że Pan przeżywa nieadekwatny lęk w relacjach i chciałby pewnie uniknąć sytuacji, w których ktoś to zauważy - konieczna jest wizyta u psychologa.
Pozdrawiam serdecznie, Kamila Dziwota