Co zrobić z nadwrażliwością na dotyk?

Od dłuższego czasu odczuwam nadwrażliwość na dotyk, nie odczuwam przyjemności z dotyku mojego partnera, za każdym razem jak próbuje mnie dotknąć odpycham jego dłoń gdyż przeżywam katusze, jakby milion gwoździ ktoś wbijał mi w ciało. Nigdy czegoś takiego nie odczuwałam, co może być tego powodem? Dodam, że 20 miesięcy temu urodziłam dziecko, od 1,5 roku mam wszczepionego implanta antykoncepcyjnego, ostatnio też mam lekką depresję związaną z ciągłymi niepowodzeniami, ale nie sądzę żeby było to spowodowane depresją, bo co jakiś czas przechodzę depresję zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym i nigdy nie miałam takiej nadwrażliwości, zresztą żadnej. Proszę mi napisać co może być tego powodem? Ja wiem, że może ludzie mają większe problemy, ale mój wcale mi życia nie ułatwia :(. Za pomoc z góry dziękuję.

Witam!
W sytuacji, kiedy dotyk sprawia Pani ból warto udać się w pierwszej kolejności do lekarza. Lekarz będzie mógł stwierdzić, czy problem jest natury somatycznej i czy można go leczyć. Jeśli lekarz wykluczy przyczyny organiczne problemu, wtedy warto skonsultować się z psychiatrą lub psychologiem.
Brak organicznych przyczyn nadwrażliwości może wskazywać na trudności psychiczne, np. związane z relacją z partnerem po ciąży. Psychika i ciało są ze sobą nieodłącznie związane, dlatego wiele problemów psychicznych przejawia się w formie dolegliwości ze strony organizmu.
Pozdrawiam