Nadwrażliwość na dotyk i ból podczas lekkiego ucisku

Moim problemem jest nadwrażliwość na dotyk. Od kiedy pamiętam bardzo łatwo robiły mi się siniaki, wystarczyło mocniej ścisnąć np rękę. Zawsze myślałam, że przesadzam ale nie potrafię z bólu znieść np ucisku USG na brzuchu. Problem mam z całym ciałem, w lecie - gdy chodzę w sandałach po 2h mam spuchnięte i bolące całe stopy (i siniaki).Szukam rozwiązania już od kilku lat, ale lekarze ignorują problem mówiąc że po prostu przesadzam. Nawet lekki ucisk sprawia mi ból.Wszystkie badania krwi w normie.

Michał Springer

Witam, nadwrażliwość na dotyk może być spowodowana różną przyczyną i bez zbadania niemożliwe jest postawienie diagnozy. Najbardziej prawdopodobne przyczyny to: dermatologiczna (choroba samej skóry), neurologiczna (nadmierny odbiór bodźców bólowych) lub psychologiczna. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu będzie mógł ewentualnie skierować Panią do któregoś ze specjalistów. Nadmierne siniaczenie przy prawidłowej morfologii krwi może wskazywać na zaburzenia krzepnięcia z innej przyczyny. Proponuję udać się do specjalisty - hematologia. Pozdrawiam.