Ból czy nadwrażliwość

Drogi lekarzu, mam 16 lat i odczuwam od jakiegoś czasu ból penisa. Byłem u lekarza ale powiedział, że nic tu nie widzi. Czy to nadwrażliwość? Może jakaś maść jest na to? Proszę o odp.

Witam,

Niestety Twój opis jest bardzo krótki i zawiera za mało informacji, by móc zastanawiać się nad ewentualnymi przyczynami bólu.
Przede wszystkim brakuje danych na temat umiejscowienia bólu, jego charakteru, momentu występowania. Wspomniałeś, że byłeś u lekarza. Mam nadzieję, że był to urolog, który ma największe doświadczenie w tego typu dolegliwościach.
Jedno jest pewne. Konsultacja urologiczna na pewno nie zastąpi wizyty u specjalisty. Jeżeli w badaniu nie było odchyleń od normy to nadwrażliwość na bodźce jest wysoce prawdopodobna. Nie zmienia to faktu, że niezbędne będzie podjęcie jakiegoś postępowania w celu zniesienia Twojego dyskomfortu.
Proponowałabym raz jeszcze udać się do lekarza, tym razem może innego, który ponownie Cię przebada.

Pozdrawiam.