Co może znaczyć to kłucie w okolicy serca?

Dzień dobry. Co może oznaczać około 30 sekundowe kucie serca/klatki piersiowej? Mam 27 lat, od około 7 lat mam taki rzadki problem, że czasami przy schylaniu, kucaniu lub siedzeniu potrafi zakuć mnie naprawdę mocno serce/płuco/klatka piersiowa. Ból trwa średnio 30 sekund do minuty, natomiast podczas jego trwania nie potrafię wziąć oddechu, ani się poruszyć o milimetr, ponieważ wtedy jeszcze mocniej ból się nasila. Mam wtedy wtedy wrażenie jakby żebro naciskało na serce i każdy ruch mógłby je przebić. Objawy występują raz na parę miesięcy i w sumie nic je nie poprzedzają. Cierpię praktycznie od zawsze na duży stres i nerwicę, ale problem występuje również podczas spokojniejszych dni. W wieku 20 lat miałem wykonywane EKG (zwykłe i wysiłkowe) oraz Holter EKG. Wszystko w normie. Ostatnio miałem robione badanie krwi oraz cukier i również w normie. Według domowego ciśnieniomierza mam zawsze w okolicach 103/70 i tętno 65-80. Też dodam, że mam pracę siedzącą i niestety często się garbię (173/66 kg, więc bmi w normie). Alkoholu praktycznie piję (z dwa piwa na tydzień), papierosów nie palę, a narkotyków nigdy nie brałem. Są to zwykłe nerwobóle czy mam się obawiać zawału w tak młodym wieku?

Witam Pana,

wskazana jest konsultacja kardiologiczna, proszę rozważyć leczenie zaburzeń lękowych metodą psychoterapii, wysoką skuteczność wykazuje paradygmat poznawczo - behawioralny.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś