Co może znaczyć to kłucie w okolicy serca?

Dzień dobry. Co może oznaczać około 30 sekundowe kucie serca/klatki piersiowej? Mam 27 lat, od około 7 lat mam taki rzadki problem, że czasami przy schylaniu, kucaniu lub siedzeniu potrafi zakuć mnie naprawdę mocno serce/płuco/klatka piersiowa. Ból trwa średnio 30 sekund do minuty, natomiast podczas jego trwania nie potrafię wziąć oddechu, ani się poruszyć o milimetr, ponieważ wtedy jeszcze mocniej ból się nasila. Mam wtedy wtedy wrażenie jakby żebro naciskało na serce i każdy ruch mógłby je przebić. Objawy występują raz na parę miesięcy i w sumie nic je nie poprzedzają. Cierpię praktycznie od zawsze na duży stres i nerwicę, ale problem występuje również podczas spokojniejszych dni. W wieku 20 lat miałem wykonywane EKG (zwykłe i wysiłkowe) oraz Holter EKG. Wszystko w normie. Ostatnio miałem robione badanie krwi oraz cukier i również w normie. Według domowego ciśnieniomierza mam zawsze w okolicach 103/70 i tętno 65-80. Też dodam, że mam pracę siedzącą i niestety często się garbię (173/66 kg, więc bmi w normie). Alkoholu praktycznie piję (z dwa piwa na tydzień), papierosów nie palę, a narkotyków nigdy nie brałem. Są to zwykłe nerwobóle czy mam się obawiać zawału w tak młodym wieku?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 2 miesiące temu

Jak wygląda zawał serca?

Około 300 Polaków dziennie doświadcza zawału serca. Aby lepiej zrozumieć na czym polega, by móc się przed nim chronić, warto wysłuchać prof. dr hab. Zbigniewa Gacionga. Wyjaśnia, co może wywołać zawał serca oraz jak wygląda późniejsze leczenie.

Witam Pana,wskazana jest konsultacja kardiologiczna, proszę rozważyć leczenie zaburzeń lękowych metodą psychoterapii, wysoką skuteczność wykazuje paradygmat poznawczo - behawioralny.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty