Co może znaczyć to rozchwianie zęba?

Mam delikatnie rozchwiany ząb jedynkę, czuje czasem ze delikatnie się rusza, potem przestaje. Ząb jest po leczeniu kanałowym oraz urazie. Byłam u trzech stomatologów, było zdjęcie, wszyscy mówią że wszystko jest ok i nic nie trzeba robić. Mnie jednak martwi ta sytuacja, czy możliwe jest ze rzeczywiście trzeba przeczekać ? Jak długo może to porywać ?

Trzeba wykonać tomografię stomatologiczną i w 3D ocenić stan korzenia i kości. Ruchomość zęba może być także związane ze zgryzem lub zaciskaniem zębów a także z brakami zębowymi jeżeli są. Konieczna jest ocena w gabinecie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić co może być przyczyną rozchwiania zęba. Zalecamy, aby wykonała Pani dodatkowe badania. Pomocnym do diagnozy problemu byłoby tutaj wykonanie zdjęcia RTG, które pozwoli dokładnie ocenić stan zęba.

Nie powinna Pani także ruszać tym zębem, żeby nie uszkodzić korzenia. Warto chodzić na dalsze wizyty kontrolne, aby zęby były pod stałą obserwacją stomatologa.

Tomografia komputerowa powinna okazać się pomocna w diagnozie problemu i jeżeli takowy się pojawi, należy prowadzić dalsze leczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moj-zab-jest-zagrozony-obumarciem

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-ruszajacy-sie-zab

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.