Co można zrobić przy braku ochoty na seks u męża?

Witam,mój partner 54 lata jest bardzo przemęczony pracą gdyż prowadzi firmę transportową i sam jeździ,dodatkowo dochodzi stres.Ostatnio przestał czuć w ogóle ochotę na seks,wg tego co czytałam ma typowe objawy andropauzy.Oczywiście ze względu na tryb pracy nie ma kiedy pójść do lekarza zrobić wyników poziomu testosteronu.Był wcześniej u urologa i większych zmian nie ma,niewielki przerost do kontroli za rok.Zaczął brać biosteron w małej dawce 10mg.Czy to może coś pomóc i co jeszcze można zrobić?

Dzień dobry,

Opisuje Pani dość typowy problem z jakim spotykają się pary/mężczyźni. Zarówno wiek partnera (54 lata), przemęczenie pracą i towarzyszący jej stres, są istotnymi przyczynami mogącymi skutkować zarówno obniżeniem libido, jak i problemami we współżyciu (np. zanik lub brak erekcji, przedwczesny wytrysk). Dodatkowym elementem nie ułatwiającym znalezieniu rozwiązania problemu, jest stosunek do niego samego partnera ("brak czasu" na wizytę u lekarza i zrobienie stosownych badań).

Z powyższego powodu - przy braku rzetelnej lekarskiej diagnozy - trudno podjąć jakiekolwiek postępowanie zaradcze. Stosowanie biosteronu wydaje się być działaniem typu: "jeśli nie pomoże, to przynajmniej nie zaszkodzi".

Podsumowując - aby zaradzić opisanemu problemowi należałoby ustalić przede wszystkim, czy w związku z wiekiem partnera nie pojawiły się różnego rodzaju schorzenia, zwykle ujawniające się u starszych osób (kłopoty z układem krwionośnym, obniżający się poziom testosteronu, cukrzyca, otyłość, etc.). Jeśli w wyniku przeprowadzonych badań okaże się, że stan zdrowia partnera nie ma bezpośredniego przełożenia na poziom jego libido, należałoby szukać przyczyn w sferze psychologicznej (przede wszystkim wspomniany stres).

Z powyższego powodu, pomimo stwierdzonych "niemożności" zadbania o zdrowie, należałoby chyba namówić partnera na wizytę lekarską.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/