Co możne powodować zaczerwienienie uszu i rumieńce na twarzy?

Witam. Od dluzszego czasu czesto mam czerwone i piekace uszy. Pojawiaja sie tez rumience na twarzy. To dziwne uczucie. Choruje tylko na kamice zolciowa i czesto od kad mialam cesarke boli mnie strasznie glowa i niemal non stop blecy. Co moze byc przyczyna tych czerwonych uszu?

To jakieś zaburzenia kurczliwości drobnych naczyń skórnych i podskórnych albo na tle hormonalnym (głównie zaburzeń w zakresie hormonów płciowych czy tarczycy) albo nerwowym. Decyzję co do dalszej diagnostyki w tym względzie po bezpośrednim badaniu powinien podjąć prowadzący lekarz rodzinny.