Co myśleć o tych moich objawach?

Od miesiąca a może i dłużej narzekam na brzuch z początku myślałem że to wrzody ale chyba nie nie byłem u lekarza bo nie byłem ubezpieczony.Objawy:wcześniej sie czułem jak bym miał za dużo kwasu žołądkowego.miejscowo mnie kuł brzuch myślałem że wrzody albo nerwobóle.obojętnie co zjadłem miałem zgage.później przez 3 dni jak by mi coś w środku pod żebrami stało.czułem sie jak bym z drzewa spadł i był obity.ostatnio pod jabłkiem adama przez cztery dni mi coś siedziało.i boli mnie lewa strona oraz całkiem niedawno brzuch przy wypróżnianiu jeszcze wcześniej miałem hemoroidy.p.s.rodzina mi nie wierzy i mówi že to nic takiego i že sobie choroby wymyślam ja nie informowałem i nie jechałem do szpitala bo nie lubie i sie boje szpitali i zabiegów a zwłaszcza gastroskopii jak mam coś mieć to niechce być świadomy że mi robicie zabieg i czułem się raz jak bym był w środku cały odrętwiały

W opisanej sytuacji warto byłoby zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Prawdopodobną przyczyną dolegliwości są twz. czynnościowe zaburzenia przewodu pokarmowego - dyspepsja i / lub zespół jelita drażliwego. Z uwagi na Pana młody wiek prawdopodobieństwo nowotworu jest niskie. Gastroskopia nie wydaje się być niezbędnym badaniem. Natomiast warto byłoby wykonać badania na krew utajoną w kale oraz antygen Helicobacter pylori w kale. To pierwsze badanie jest refundowane przez NFZ, natomiast drugie może zlecić tylko specjalista (lub można wykonać je odpłatnie). Prawdopodobnie poprawę przyniesie zastosowanie leków zmniejszających produkcję kwasu żołądkowego (ale nie należy rozpoczynać ich stosowania przed pobraniem badań na Helicobacter - mogą zafałszować wynik). Wskazana byłaby również konsultacja proktologiczna.