Co oznacza bierne, a co aktywne mocowanie?

Mam pytanie odnośnie odpowiedzi na moje pytanie o aparat bezligaturowy Forestadent i Damon. Doktor Dolecki odpowiedział; ''Oba systemy zamków są nowoczesne i są wysokiej jakości. Różnice dotyczą sposobu mocowania drutu - bierny lub bierno-aktywny. Wpływa to na sposób ewentualnego wychylania zębów w końcowej fazie leczenia''. Co oznacza bierne a co aktywne mocowanie i który aparat posiada bierne a który pasywne. Można prosić o głębszą interpretacje.

Bierne to Damon. Oznacza to że drut swobodnie - luźno jest umieszczony w slocie zamka przez cały czas leczenia. Bierno-aktywny oznacza że pod koniec leczenia w fazie krawężnych drutów roboczych dociska się sprężynującą klapką do szczeliny w zamku co ma spowodować lepsze wychylenie koron zębów - jeśli takie jest potrzebne. W biernych zamkach owo wychylenie osiągnąć można za pomocą specjalnie powyginanego drutu krawężnego.