Co oznacza ból brzucha i jasne stolce?

Dzien dobry, mam problem z brzuchem. Od tygodnia boli mnie podbrzusze, jest uczucie przepełnienia i tępy ból. Pierwsze pare dni bolało z rana a potem popołudniu była ulga. Dodatkowo nadmierne gazy, zgaga, pieczenie w brzuchu i posmak krwi w ustach. Po 5 dniach pogorszenie, przestało przechodzić, ustały gazy i chyba przez to brzuch jest bardziej nabrzmiały, boli szczególnie gdy siedze. Pojawiło się też częste kłucie po prawej stronie pod żebrami. Od 3 dni dieta z owocami i gotowanym ryżem. Wypróżniam się regularnie, tyle tylko, że stolec jest trochę jaśniejszy. Czekam na wizyte u gastrologa, ale ta dopiero za 2 tyg. Lekarz pierwszego kontaktu przypisał Omeprazole. Coś jeszcze mogę zrobić? Co to może być?

Może to wynikać z błędu dietetycznego, wzdęcia. trudno niestety powiedzieć. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.