Co oznacza ból brzucha po wypróżnieniu przy refluksie?
Witam. Mam 34 lata I troche sie nie pokoje stanem jaki mam. Od 4 lat lecze sie na reflux. Z tym ze mam bole od razu po jedzeniu jak I naczczo. W sumie to juz nie wiem bo boli czasami tak jak chce. Sam bol nie jest uciazliwy. Jest to scisk klucie przelewanie oraz ruch z lewej strony brzucha za zebrami. Z przodu I z boku I czasami na plecach. Naprzemiennie z prawa strona. Z tym ze z lewej czesciej. Bole sa tez na wysokosci pepka. Po wypiciu alkoholu na nastepny dzien mam bol podbrzusza ale mija po wyproznienu. Krew mocz I usg mialem robione ze 2 lata temu I bylo wszystko ok. Nie zabardzo wiem o co chodzi bo czlowiek mysli ciagle ze to cos powaznego np trzustka itp. Bardzo bym prosil o porade I z gory dziekuje .

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Choroba refluksowa przełyku jest często chorobą przewlekłą, wymagającą odpowiedniej farmakoterapii oraz postępowania niefarmakologicznego, które ma duży wpływ na występujące objawy. Zalecenia ogólne: 1) przyjmowanie posiłków najpóźniej 2–3 h przed snem; 2) wyższe ustawienie wezgłowia łóżka; 3) zaprzestanie palenia papierosów; 4) dieta z ograniczeniem spożycia tłuszczu, alkoholu i kawy; 5) zmniejszenie masy ciała u chorych otyłych; 6) unikanie leków obniżających ciśnienie LES, zwłaszcza metyloksantyn, azotanów, blokerów kanału wapniowego, β2-mimetyków i leków przeciwcholinergicznych. Sugeruję również pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego.