Co oznacza ból okolicy lewego barku?

dzień dobry : kilka dniu temu pojawił się u mnie ból w okolicy barku lewego :przy głębokim wdechu bolesne kłucie z przodu (lewy górny róg klatki),pojawia się również na tej samej wysokości z tyłu , przy położeniu się na plecach , również się pojawia ,przy kasłaniu i kichaniu bardzo bolesny ból w opisanych miejscach, zakres ruchowy ręki raczej normalny , jedynie przy dużym wychyleniu do tyłu pojawia się ból, proszę o podpowiedź do jakiego lekarza mam się zgłosić z poważaniem

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W pierwszej kolejności powinien Pan zgłosić się do lekarza rodzinnego, który powinien zebrać dokładny wywiad i zbadać Pana a następnie zdecydować o tym do jakiego specjalisty powinien Pan się udać.