Co oznacza ból prącia i pachwiny?

Mam problem w okolicach pachwiny.dokładnie czuje ból ok.10 cm. w górę od prącia pod kątem ok.45stopni zarówno po prawej jak i lewej stronie dodatkowo jest czasami kłucie w lewym boku - ból porównywany do kolki Byłem u urologa, zbadał wszystko usg ,byłem równiez na usg jamy brzusznej - nigdzie nic nie wykazało Mam jeszcze skierowanie na kolonoskipie, ale coraz bardziej skłaniam sie ku przeciążeniu na siłowni. i mozliwości uszkodzenia jakiegos wiązadła, przyczepu itp,itd Czy jest jakiś sposób aby cos takiego wykryc?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

powodów takiego stanu może być wiele, zaczynając od wspomnianych przeciążeniach, kończąc na problemach urologicznych. Jeżeli badanie USG nie wykazało problemów w układzie moczowym i nerkach, to problemem mogą być faktycznie naciągnięcia mięśni podczas ćwiczeń siłowych.

Na takie dolegliwości pomagają zimne okłady oraz odpoczynek na płaskim podłożu z lekko uniesionymi nogami.

Powinien Pan także uważać, żeby nie przeciążać dolnych partii brzucha, aby nie doznać przepukliny pachwinowej.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w materiałach, do których link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-pachwinie-co-oznacza-leczenie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bol-i-klucie-w-boku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.