Co znaczy ten nieustanny ból brzucha od kilku dni?

Ciągły ból brzucha Od kilku dni nieustannie boli mnie brzuch. Ból przechodzi z nadbrzusza potem na lewy lub prawy bok i kończy się na podbrzuszu. Do tego dzisiaj doszły nudności i niechęć do jedzenia. Byłem u lekarza ale nie stwierdził ani zapalenia wyrostka ani zaburzenia pracy jelit. Powiedział ze może być to spowodowane naciągnięciem mięśni przez dźwiganie zbyt ciężkich paczek. Po ilu dniach ten ból powinien ustać
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból brzucha może mieć wiele różnych przyczyn, od problemów gastrycznych, przez infekcje jelitowe, aż po poważniejsze problemy zdrowotne. Jeśli ból jest spowodowany naciągnięciem mięśni lub przeciążeniem, to ważne jest, aby dać swojemu ciału czas na regenerację. Odpoczynek, unikanie ciężkich przedmiotów i nadmiernego wysiłku fizycznego przez pewien czas może pomóc. Jeśli ból utrzymuje się pomimo zmniejszenia aktywności fizycznej, warto jest ponownie skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny.

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, po ilu dniach ból powinien ustać, ponieważ to zależy od przyczyny bólu. Jeśli utrzymuje się dłużej niż oczekiwano, ponownie powinien Pan udać się lekarza. W tej sytuacji warto wykonać USG.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-jakie-moga-byc-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.