Czy ten ból kręgosłupa to coś poważnego?

Dzień dobry, podczas pracy - przenoszenia ciężkiego przedmiotu rozbolał mnie kręgosłup. Nie na tyle silny ból by natychmiast korzystać z pomocy lekarza. Później stał się oporny na powszechnie dostępne leki przeciwbólowe. Jedynie zmiana pozycji na wygięcie kręgosłupa w łuk pomaga. Ból w odcinku piersiowym promieniuje pod pod lewą łopatkę. Czy to może być coś poważnego, czy można zlekceważyć?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. W przypadku opisanych przez Pana dolegliwości należy skonsultować się z ortopedą. Proszę nie lekceważyć swoich objawów. Być może doszło do naciągnięcia mięśni pleców, które zwykle pojawia się właśnie w wyniku podnoszenia jakiegoś ciężkiego przedmiotu. W takim przypadku pacjent może odczuwać silne dolegliwości bólowe. Z Pana pytania wynika, że leki przeciwbólowe nie rozwiązują problemu, dlatego tym bardziej proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza, który zleci będzie mógł określić przyczynę tych objawów i wdrożyć odpowiednie leczenie. W niektórych przypadkach, aby wykluczyć inne schorzenia konieczne może być wykonanie dodatkowych badań, np. usg, rtg lub rezonansu magnetycznego. Do czasu wizyty u specjalisty może Pan sięgnąć po również po maści przeciwbólowe i przeciwzapalne dostępne w aptekach. Proszę również nie przeciążać kręgosłupa. W takich przypadkach zalecany jest odpoczynek.

Specjalista zadecyduje o sposobie leczenia tych dolegliwości. Być może wskazane będą w przyszłości również zabiegi fizjoterapeutyczne.

Zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu abcZdrowie.pl, w którym znajdzie Pan więcej szczegółowych informacji na temat naciągnięcia mięśni oraz leczenia tego typu kontuzji.

https://uroda.abczdrowie.pl/naciagniecie-miesni

Warto również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-okolicy-kregoslupa-a-naciagniecie-miesnia

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-miedzy-lopatka-a-kregoslupem-a-naciagniecie-miesni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.