Czy mogło dojść do przeciążenia mięśnia?

Dzień dobry, Podczas wykonywania jednego ćwiczenia na siłowni poczułem ból prawego mięśnia klatki piersiowej. Po tym incydencie skończyłem trening i wróciłem do domu. Mięsień sam w sobie nie boli, odczuwam dyskomfort tylko kiedy jest mocniej zaangażowany. Zagłębiłem się trochę w temat naciągnięć i zerwań, tutaj pojawia się moje pytanie. Czy w przypadku braku krwiaka i opuchlizny można mówić o zwykłym naciągnięciu/przeciążeniu? Czy mogło dojść do jakiegoś większego uszkodzenia które niekoniecznie dawałoby o sobie znać w postaci bólu. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Z przedstawionego przez Pana opisu wynika, że mogło dojść do urazu mięśnia podczas wykonywanego ćwiczenia. Prawdopodobnie jest to pewnego rodzaju przeciążenie, odpowiadające naderwaniu mięśnia. Jest to powszechny uraz, zwłaszcza u osób uprawiających regularnie sporty.

Do głównych objawów naderwanego mięśnia możemy zaliczyć: ból o różnym charakterze, miejscowy obrzęk oraz zasinienie, wrażliwość na dotyk, a także częściowa lub całkowita utrata masy mięśniowej.

W razie nieustąpienia objawów lub zwiększenia dolegliwości bólowych, zalecamy Panu konsultację z lekarzem ortopedą. Możliwe, że niezbędne mogłyby okazać się silniejsze leki wydawane na receptę oraz właściwa fizykoterapia, aby zmniejszyć stan zapalny i złagodzić występujące objawy ze strony układu mięśniowego.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-miesni-stawow-nie-zawsze-efekt-przeciazenia-lub-urazu-dowiedz-sie-co-moga-oznaczac

https://portal.abczdrowie.pl/bole-miesni

https://uroda.abczdrowie.pl/naciagniecie-miesni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.