Co oznacza ból w nadbrzuszu i okolicy pleców?

Witam, moje dolegliwości to: palący ból w nadbrzuszu promieniujący do kręgosłupa, który pojawia się po jedzeniu. Od jakiegoś czasu biorę helicid rano i wieczorem i dolegliwości bólowe ustąpiły, natomiast pozostała wysoka amylaza w moczu 1070, gdzie norma to ponad 400. USG wykazało stan zapalny mięśniówki żołądka i zespół jelita drażliwego. Krew Ok, czekam na gastroskopię. Dodam, ze występuje u mnie odbijanie na pusto i uczucie balonika z powietrzem, taki ciężar/ucisk pod lewym żebrem. Albo delikatny dyskomfort od strony pleców po lewej stronie na wysokości serca. Boje się, ze to chora trzustka. Moje pytanie jest następujące. Czy tak wysoka amylaza przy takich objawach może oznaczać wrzody? Czy tylko trzystkę? Błagam o odpowiedz. Panicznie się boje, mam 2 małe córki, muszę dla nich żyć.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę spokojnie przebyć proces diagnostyczny gastroskopia sadze ze wiele powie i. Będzie można okreslic dalsze postepowanie