Co oznacza brak energii i senność u młodego mężczyzny?

Od kilku miesiecy czuje brak energii. Nic mi sie nie chce. Do tego ciągle chodzę senny, pomimo dużej ilosci snu. Mam problemy z koncentracją. Od rana do wieczora czuje bol głowy, ale nie jest to zwykły ból jak przy chorobie tylko tak jakby cisnienie mi lekko rozrywało głowę. Przeczytałem, że mogą to być problemy z tarczycą. Robiłem podstawowe badania na krew i mocz, ale niestety bez badań na tarczycę. Wszystko było w normie. Jakie badania dodatkowo zrobic?

Dzień dobry. Bardzo często opisane przez Pana objawy są wynikiem fazy rozwojowej. Jest Pan w okresie dojrzewania, który charakteryzuje się bardzo dynamicznymi zmianami psychofizycznymi. Brak energii, o którym Pan wspomina jest bardziej typowy niż nietypowy dla tego momentu życia. Zmiany generują koszty, nawet jeśli są zmianami na lepsze;) Proszę zadbać o właściwą dietę, higienę psychiczną (odpowiednie proporcje pomiędzy obowiązkami a relaksem) a także nie traktować swojego stanu jako dysfunkcję, ale naturalną konsekwencję tego etapu życia. Pozdrawiam serdecznie.