Brak energii 20-latka

dzien dobry mam problem z swoim zdrowiem nie czuje zdrowia, znaczy czuje ale nie umiem tak jakby sie przedostać w tą bariere zdrowego zycia żeby być pełen energyii,

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Napisał Pan dość enigmatyczną wiadomość, więc trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Brak energii może świadczyć o wielu różnych chorobach, zarówno fizycznych, jak i natury emocjonalnej. To może być anemia, konsekwencja braku lub niedoboru witamin i mikroelementów, zespół chronicznego zmęczenia, nieodpowiednia dieta, problemy ze snem, a także depresja albo nerwica. Myślę, że warto, by zrobił Pan przynajmniej podstawowe badania i udał się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeżeli fizycznie jest wszystko w porządku, dopiero wówczas przyczyn Pana apatii i braku energii będzie można szukać w psychice.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, to brzmi tak, jakby Pan mówił: nie wiem co zrobić żeby zacząć żyć. Ma Pan może poczucie, jakby był Pan nieobecny, "za szybą", nie uczestniczył w pełni w życiu, ale był gdzieś obok?
Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania brzmią tak, powinien Pan poszukać pomocy psychoterapeutycznej.
Jest jeszcze jedno-czy ktoś z najbliższych dla Pana osób może czuć się podobnie?
Pozdrawiam.