Co oznacza Cervicitis chronica, Keratosis et parakeratosis focalis?

Dzien dobry.od poltora roku bardzo zle sie czuje wysusza mi sie skeora swedzi wychodza chrostki .co jakis czas zle widze badz zle slysze. Objawy sa tak rozne ze lekarze ni epotrafia mi pomoc. Okres mam co 2-3 miesiace .mam 22 lata.rok temu mialam hiperprolaktynemie a teraz mialam zla cytologie(LSIL III grupa)pare dni temu otrzymalam wyniki z wyninkow z szyjki macicy:"cervicitis chronica . keratosis et parakeratosis focalis.oraz HPV dodatni.niemoge normalnie funkcjonowac prosze o pomoc :(

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki wskazują na konieczność dalszej diagnostyki i odpowiedniej obserwacji . Nie oglądając zmian skórnych ciężko się wypowiedzieć . Proponuje udac sie do lek rodzinnego aby ogarnąć wszystkie wyników miarę całość i zdecydować o dalszym postępowaniu a wizyta u ginekologa tez jest konieczna