Co oznacza cień krągły w polu dolnym płuca lewego?
Dobry wieczór, Bardzo mocno się stresuję. Proszę o interpretację badania rengenowskiego i podpowiedzenie mi do jakich specjalistów powinnam się udać celem daleszej diagnostyki: RTG kl. piersiowej PA i boczne L\.br\ Jamy opłucnowe bez cech płynu. Przepona gładka.\.br\ Cień krągły w polu dolnym płuca lewego/w rzucie tk miękkich piersi wlk 14x13mm - konieczne porównania z poprzednią dokumentacją obrazową\.br\ Poza tym płuca bez zagęszczeń miąższowych zapalnych i uchwytnych zmian ogniskowych.\.br\ Rysunek naczyniowy płuc prawidłowy.\.br\ Serce niepowiększone.\.br\ Aorta piersiowa nieposzerzona.\.br\ \.br\

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Proszę się nie stresować. Przyczyn takiego wyniku badania obrazowego może być wiele. Wskazana konsultacja z lekarzem pulmonologiem i/lub ginekologiem, ponieważ cień znajduje się w rzucie tkanek miękkich piersi, co może świadczyć że zmiana znajduję się w piersi a nie płucu.
Pozdrawiam.