Co oznacza EEG i VENG?

Przepraszam ale w dalszym ciagu niewiem co to sa za skruyt: EEG ,VENG ? Czy moze mi ktos wytlumaczys co te skruty oznaczaja ? Zgurd Dziekuje i Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
EEG czyli elektroencefalografia jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną służącą do badania bioelektrycznej czynności mózgu za pomocą elektroencefalografu.
VNG to badanie videonystagmograficzne. Polega na rejestracji oczopląsu samoistnego lub wywoływanego przez kamerę video sprzężoną z komputerem. Parametry oczopląsu są rejestrowane i wyliczane przez komputer. Oceniając parametry oczopląsu można określić rodzaj uszkodzenia układu równowagi.