Co oznacza guzek w obrębie płuca u 68-latki?
W wyniku RTG płuc wykryto guzek miękko tkankowym w lewym płace górnym płuca. Co to może być i czy należy się tym niepokoić. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 68 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Zmiany guzkowe w płucach mogą być spowodowane różnymi przyczynami np. grużlicą, nowotworem, sarkoidozą, dlatego zawsze niezbędna jest ocena lekarza, który będzie mógł określić charakter zmiany i zaplanować dalszą diagnostykę.