Co oznacza jasnoczerwony okres?

Mam 20lat i nieregularne miesiączki. Ostatnia była 17.07 a trzy dni temu(16.08)dostałam kolejną.Trochę szybko bo zwykle są co ok6tygodni.Mój okres na początku jest zazwyczaj dość obfity i ciemnoczerwony.Teraz jest jasnoczerwony i bardzo skąpy, praktycznie wcale nie leci.Czy taka zmiana może świadczyć o czymś złym?Czy może to być ciąża?Ostatnio współżyłam 3miesiące temu i się zabezpieczaliśmy.Raczej to nie ciąża bo to 3okres od tamtego czasu ale czytałam o krwawieniach w ciąży i sama już niewiem

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badanie morfologii krwi i udac się do lekarza rodzinnego