Co spowodowało słabe krwawienie?

Witam, mam 20 lat. Dostałam miesiączkę, wszystkie takie same objawy jak zawsze poza krwawieniem, ponieważ jest bardzo słabe, jak zazwyczaj pod koniec. Od jakiegoś czasu mam nieregularne miesiączki, tak więc nie wiem czy jest na czas (od ostatniej miesiączki minęło 28 dni). Po ostatnim okresie współżyłam trzy razy z moim mężczyzną, oczywiście seks z zabezpieczeniem, z gumką. Zawsze przed orgazmem wychodził ze mnie, ostatnio właśnie raz tylko kiedy wychodził doszedł pod sam koniec, a ostatnim razem doszedł w środku. Po ostatnim stosunku sprawdzaliśmy, gumka nie pękła. Tak więc czy mój problem z tym słabym krwawieniem może być spowodowany ciążą? Czy może mój stres i strach przed tą ciążą spowodował takie zachowanie organizmu? Bardzo się boję, proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli nie doszło do uszkodzenia prezerwatywy oraz się ona nie zsunęła to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Jednak nie jest ono równe zeru. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.
Silny stres może wpływać na przebieg miesiączki. Natomiast nieregularne cykle oraz mniej obfite miesiączki mogą być objawem zaburzeń hormonalnych.

Pozdrawiam