Co oznacza kłucie w okolicy żeber?

Witam . Od dłuższego czasu nie daje mi spokoju kłucie z lewej strony klatki piersiowej tak obok sutka dodam że czasami mnie również kłuje przy głębokim wydechu . Raz miałem taką sytuację ze bylem sam w domu tak mnie zaczęlo boleć z lewej strony że myślałem że po karetkę będę dzwonić ale po jakiś 20min mi przeszło polozylem się i zaraz mnie zaczęło telepac tak jakby ze strachu nie mogłem się uspokoić, byłem kiedyś u psychiatry i stwierdzono u mnie nerwice lękową z agorofobią, brałem leki ale wyjechałem za granicę i tam odstawilem teraz znowu mam różne leki nigdzie nie mogę pojechać od domu bo zaraz źle się czuję boję się że będę daleko od domu . Bardzo proszę mi doradzić co mam robić i czy ten ból serca z lewej strony ma związek z tą nerwica?

Lek. Michał Lenard

Tak, najprawdopodobniej ból również jest spowodowany źle leczoną nerwicą. Powinien Pan udać się na wizytę do psychiatry, który zleci odpowiednie leczenie. Konieczne też będą regularne kontrole u tego samego psychiatry, który będzie mógł określić skuteczność leczenie i ewentualnie je modyfikować. Pozdrawiam!