Co oznacza mój wynik cytologii?

Jestem za granica otrzymalam wynik cytologi cin II pap IIID2 wyniki za drugim razem sie powturzyly plus test na hpv Mix1. 51,56,66 Positiv(7,22) Mix3 16,31,33,35,52,58 Positiv(8) Niestety nie znam tutejszego jezyka za bardzo a do polskido lekarza moge jechac za miesiac dopiero prosze o wytumaczenie co to dla mnie oznacza i jaka kuracja mnie czeka

Lek. Tomasz Budlewski

raczej postępowanie zabiegowe, w zależności co dokładnie lekarz opisał jako CIN II. Konieczna konsultacja ginekologa. a jakie obecnie objawy?