Co oznacza niewielkie obniżenie wysokości krążków międzykr. na wszystkich badanych poz.?

Witam. 2 tyg temu doznalem urazu i stwierdzono u mnie dyskopatie. Bardzo prosze o ocenę tk i o odpowiedz czy dyskopatia jest juz zaawansowana. "Niewielkie obniżenie wysokości krązkow miedzykr. na wszystkich badanych poz.największe na oc L3doS1. L3-L4Równomierny bulging za stenoza kanalu kręg.do ok 10mm z obustonnym, większym po lewej, zwężeniem otw m-k L4-L5Szerokopodst. , centr-prawostronna wypuklina pierś. włókniastego wpuklająca się dokanałowo na ok 4,5 mm ze stenozą kanalu kręg. do ok 10mm

Same wypukliny w obrazie nie muszą oznaczać jeszcze poważnej kontuzji, jednak 4, 5 mm oznacza już problem którym na pewno należy się już zająć. Bardziej niepokoi występowanie stenozy która może jednak też powinna mieć jakoąś przyczynę która nie została określona w TK. Byc może chodzi o opisana dyskopatię, jednak sama dyskopatia nie oznacza jeszcze problemu którego nie da się rozwiązać. Proszę udać się zamiast do neuologa który wypisze dodatkowe leki do sprawdzonego fizjoteraputy który oceni Pana w ruchu i podpowie jak poprawic warunki mechaniczne w odc L\S