Co oznacza obecność guza okolicy odbytu w ciąży?

33 tc. Pojawił się guz w okolicy odbytu. Jest on usytuowany kilka cm od odbytu, więc raczej nie są to hemoroidy. Nie mam krwawego stolca ani problemów z wypróżnianiem. Guz jest wyczuwalny pod palcem, jest wielkości palca, boli tylko podczas dotykania. Co to może być? Czekać na następną wizytę ginekologa czy od razu biec do proktologa?
KOBIETA, 31 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą być spowodowane różnymi schorzeniami, w tym problemami proktologicznymi, guzkami odbytu, torbielami, czy innymi zmianami.

Z uwagi, że jest Pani w ciąży i na podstawie samego opisu ciężko postawić diagnozę, zalecamy skonsultowanie tego problemu ze specjalistą. Dolegliwość wcale nie musi być poważna i mieć podłoże dermatologiczne, jednak zawsze warto się upewnić. Proszę monitorować, czy nie pojawią się nowe objawy (problemy z wypróżnianiem, krew, świąd, czy pieczenie) i na spokojnie umówić się na wizytę u lekarza.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-ten-guz-w-okolicach-odbytu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.