Co oznacza opuchlizna między palcami?

Witam , opuchły mi błony między palcami u ręki, przy łączeniu palców z sobą czuje dyskomfort ponieważ czuć że nagniatają na tą opuchniętą błonę. Czego to może być przyczyna? Czy udać się do lekarza ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli objaw ten będzie się utrzymywał nie zaszkodzi udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Spuchnięte dłonie mogą występować z różnych przyczyn. Przede wszystkim jest to efekt gromadzenia się zbyt dużej ilości wody w tkankach. Może tak zdarzyć się w drugiej fazie cyklu miesiączkowego, kiedy to dochodzi do wahań hormonalnych. Wówczas dolegliwości powinny zniknąć wtedy, gdy pojawi się menstruacja.

Ponadto opuchlizna dłoni może pojawiać się na skutek zbyt wysokiej temperatury otoczenia, z powodu małej aktywności fizycznej, restrykcyjnej diety lub błędów dietetycznych.

Czasem obrzęk palców i dłoni powiązany jest z chorobami nerek, chorobami wątroby, niedoczynnością tarczycy czy też chorobami reumatologicznymi. Nie zaszkodzi więc udać się do lekarza i porozmawiać z nim na ten temat.

Temat ten został szczegółowo opisany w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/spuchniete-dlonie-objawy-przyczyny-i-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.