Co oznacza osłabienie, wysokie ciśnienie i bóle głowy?

OBJAWY: U pacjentki zawroty głowy, wysokie ciśnienie, słabość mięśni, czerwona twarz, ból szyi/głowy, trudność poruszania się, problemy ze snem. Objawy pasują też do Guza nadnerczy, ale w wynikach jest za mało katecholamin (są 2 razy więcej niż norma) Pacjentka wcześniej zażywała sterydy na inną chorobę. Białe jasne plamy miejsca na zdjęciu tomografii (w kolorze w kości miednicy lub kręgosłupa) znajdujące się u wyjściu z nerek parzyście, (okolice tętnic nerkowej) co one oznaczają? nie jest to kontrast bo na całym zdjęciu jasne miejsca są tylko w tętnicach nerki (nie ma ich w innych tętnicach) Czy to może być zwapnienie? nadciśnienie naczyniowo-nerkowe? Kamienie nerkowe wykluczone wcześniej

Lek. Tomasz Budlewski

proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.