Co oznacza pobudzenie metabolizmu FDG w wyniku PET?

WITAM. Co oznacza pobudzenie metabolizmu FDG. W wyniku PET-TK mam napisane wnioski: "Opisana zmiana w seg 6 pluca prawego wykazująca niewielkie pobudzenie metabolizmu FDG o niejednoznacznym charakterze (zapalna?, poswoista/ npl?)." Czy jest to rak?

Opisujący stwierdza pewna patologię , ale sam nie jest pewien obrazu i dopuszcza kilka rozpoznań!!! Zapalna? Poswoista czyli pogrużlicza! Npl-nowotworowa!!! Proszę skontaktować się z lekarzem , który zlecił/wykonał badanie!!! Myślę,że potrzebna jest dalsza diagnostyka! Często "zwykłe" rtg daje dużo informacji!!! zż