Prośba o interpretację wyniku PET

WITAM. Otrzymałem wynik PET i proszę o interpretację. Glowa i szyja: Pobudzenie metabolizmu FDG w migdałkach podniebiennych (SUW max po str. lewej 4,7,SUW max po str. prawej 6,2) oraz w części ustnej gardła (SUW max 4,4) do oceny miejscowej. Klatka piersiowa: W seg.6 (2?) płuca prawego widoczne zagęszczenia miąższowe o wym. 30x15x17mm(SUWmax3,8). Niewielkie pobudzenie metabolizmu FDG w przełyku (SUWmax3,5) w razie wątpliwości klinicznych do oceny w bad. endoskopowym.

Wynik wskazuje na konieczność oceny przez laryngologa, prawdopodobnie infekcja. Do rozważenia ale bez większego naporu gastroskopia. Poza tym wynik PET należy opierać na wskazaniach, jakie były do jego wykonania i danych z wywiadu.