Co oznacza pojawienie się bąbla pod zębem?

Witam, mam 18 lat. Jakiś czas temu zrobiła mi sie niewielka dziurka w dolnej piątce.. w dniu dzisiejszym mam pod tym zebem bąbel który rozchodzi sie jakby na 4 i 6, jest szeroki ale niewidoczny golym okiem, babel jest na samym dole szczęki, ząb mnie nie boli, ten bąbel Też, dodam że jest on lekko twardawy, gdyż przy naciskaniu stawia opór. Nie raz przy naciskaniu z zęba uwalniala sie (chyba) ropa sądząc po dziwnym smaku tejże wydzieliny. Niepokoje się trochę, i zastanawia mnie ,,twardość, tego bąbla..

Piotr Brzezik

Witam, opisane przez Pana objawy sugerują, że ów "bąbel" to przetoka, czyli kanał którym do jamy ustnej uwalnia się wydzielina ropna. Prawdopodobnie pochodzi one ze stanu zapalnego toczącego się w obrębie korzeni okolicznych zębów. Zalecam wizytę u stomatologa, który po wykonaniu niezbędnej diagnostyki (zdjęcie RTG, test na żywotności miazgi zębów) wdroży odpowiednie leczenie.