Co oznacza przedwczesne krwawienie w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Mam 21 lat i już od prawie roku stosuję tabletki antykoncepcyjne *** (24 +4). Nigdy nic dziwnego się nie działo, nie miałam żadnych niepokojących objawów, ale kilka dni temu zdarzyło się coś, co mnie zaniepokoiło.

W piątek wzięłam 23 tabletkę z opakowania, a w sobotę cały dzień delikatnie krwawiłam, wieczorem wzięłam 24. tabletkę, a w niedziele krwawienie nie ustąpiło tylko nasiliło się... Co miesiąc dostawałam krwawienia przy 26 tabletce, kiedy już skończyłam brać 24 tabletki hormonalne. Co mogło spowodować, że tym razem cykl ten się przyspieszył? Bardzo mnie to zmartwiło, bo nie opuściłam żadnej tabletki. Nie wiem, czy powinnam dalej brać te tabletki, czy lepiej już zrezygnować z następnego opakowania? I czy to może mieć coś wspólnego z ciążą?

Witam!

Tabletki antykoncepcyjne, które Pani przyjmuje mogą powodować nieregularne krwawnienia z dróg rodnych. Proponuję odczekać jeszcze 2-3 cykle. Jeżeli krwawienia się nie uregulują i będzie to Pani przeszkadzać należy udać się do swojego ginekologa. Lekarz będzie mógł zmienić preparat na inny, przy którym być może podobne objawy nie będą występować.

Jeżeli krwawienia będą się nasilać, trzeba wcześniej odwiedzić lekarza. Być może trzeba będzie poszukać innych przyczyn nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki prawidłowo, ciążę właściwie można wykluczyć.