Co oznacza spadek masy ciała i ucisk po prawej stronie na wysokości wątroby?

Witam. Od 2 miesiecy zaobserwowalem spadek masy ciała. Z 75 kg na 71.5 kg. Od 3 miesięcy mam przerwę od siłowni. Zmieniłem pracę i zacząłem jeść mniej niż wcześniej. Praca jest fizyczna. Cały dzień przerzucanie pudełek od 10 kg w wzwyż. Jeden posiłek w trakcie pracy. Przed niewielki i po normalną kolacja. Jest to o 2 posiłki mniej niż wcześniej. Również czuje ucisk jakby balon po prawej stronie na wysokości wątroby. Kiedyś był tylko czasem. Teraz za każdym razem jak tylko o tym pomyśle.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Spadek masy ciała można wiązać ze zmianą trybu życia, ale ze względu na Pana dolegliwości warto wykonać badania dodatkowe (jak usg brzucha, badania z krwi) w celu wykluczenia innych przyczyn. W tym celu może Pan udać się do lekarza rodzinnego.