Co oznacza spadek poziomu progesteronu w ciąży?

Witam mam pytanie odnośnie progesteronu w ciąży. Zaznaczę że miałam już 2 poronienia i jedne cc. Teraz jestem w ok 4tyg ciąży. Pierwsze badanie progesteronu robiłam tydz temu i było ponad 18. A teraz po tyg mam 12. Czyli spadło. Czy coś się dzieje nie dobrego?

Witaminy w ciąży

Lek. Michał Lenard

Z pewnością warto odwiedzić ginekologa, który Panią zbada, zleci odpowiednie badania i przepisze właściwe leczenie. Biorąc pod uwagę Pani wywiad istnieje ryzyko poronienia, prawdopodobnie konieczne będzie przyjmowanie progesteronu w formie leku. Pozdrawiam!