Co oznacza szum w uszach i uczucie drętwienia?

Szum w uszach i uczucie drętwienia. Witam, od dłuższego czasu doświadczam szumów usznych. W zasadzie dwóch rodzajów. Oprócz szumów nieustannie wydobywających się gdzieś z środka głowy kilka razy w tygodniu pojawiają się piski wydobywające się bezpośrednio z uszu (raz z jednego, raz z drugiego ucha) trwające od kilku sekund do minuty. Nie wiem czy szumy mogą mieć z tym jakiś związek, ale dodam że prawie codziennie boli mnie głowa. Myśle że w 9 na 10 przypadków jest to przód głowy z prawej strony, okolice skroni. Dodatkowo przed oczami pojawiły się „meszki”. Są to przelatujące w polu widzenia punkty/kropki i nie wyglądają na męty ciała szklistego ( poruszają się niezależnie od ruchów gałek ocznych. Miałem robiony audiogram oraz tympanogram, w obu badaniach wszystko było w normie i ja sam również żadnych ubytków w słuchu nie zauważyłem. Dodam że choruję na hashimoto i codziennie przyjmuje euthyrox n100.

Dzień dobry, z bólami głowy, a także szumami warto skonsultować się także z neurologiem.

Z punktu widzenia diety warto zwrócić uwagę na kwestie witaminy B12. Jej niedobór dość często może powodować wymienione objawy. Warto zatem sprawdzić jej poziom we krwi, a wyniki skonsultować z lekarzem (najlepiej w tym wypadku właśnie z dobrym neurologiem).

Zachęcam też do kontroli ilości płynów, które Pan przyjmuje. Najlepszym płynem w tym wypadku byłaby woda bogata w magnez np. Muszynianka czy Piwniczanka. Ponadto herbaty owocowe, łagodne zioła (np. melisa, mięta, rumianek) też są OK. Należałoby wypijać min. 8 szklanek dziennie wszystkich płynów + ew. dodatkowo w przypadku wzmożonej potliwości np. przy aktywności fizycznej, podczas korzystania z sauny itd.

Pozdrawiam serdecznie

Ewa Ceborska

https://www.food-diet.pl/