Co oznacza taka czerwona zmiana pod piersią?

Witam, mam pytanie do Państwa. Pojawiła się u mnie pod piersią po stronie mostka zmiana skórna, dość nietypowa, nie potrafię znaleźć niczego podobnego opisywanego w internecie. Zmiana ma około 1,5cm na 1cm, jest to czerwona plama, a w dotyku wyczuwalne są trzy grudki. Nie widać ich, są tylko wyczuwalne jak się dotknie. Są to grudni nieregularne, niebardzo wypukłe, bardziej podobne jak w przypadku ukąszeń, nie jak w przypadku wyprysków. Nie są to klasyczne bąble, bardziej rozlane zgrubienia. Miejsce nie swędzi, nie szczypie. Ale za to naprawdę mocno boli i jest to największym problemem. Boli na dotyk - najbardziej na kilka sekund po dotknięciu. Boli też samo z siebie promieniujac, rwąc do piersi. Cała skóra dookoła jest tkliwa. Nie występuje opuchlizna, nie występuje żaden wysięk. Wizualnie jest to niewielkie zaczerwienienie, jednak w odczuciu ból jest dokuczliwy. W jakim kierunku powinnam sie rozglądać jeśli chodzi o przyczynę? Nie wiem czy zmiana wymaga konsultacji z lekarzem, czy to może być coś poważniejszego. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Opisane przez Panią dolegliwości zalecam skonsultować z lekarzem rodzinnym, który przekieruje Panią do odpowiedniego specjalisty, aby wyeliminować te dolegliwości.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej

Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl