Co oznacza taka zmiana na kręgosłupie dziecka?

Moja 3 letnia córka od ponad dwóch miesięcy ma brązowy siniak typowo na kręgu kręgosłupa ( na dole pleców ) . Mała nie skarży się na żaden ból, ale zaczyna mnie to niepokoić . Jak siedzi np. Na nocniku to staje się to bardziej zaczerwienione . Mam tez wrażenie , ze jest tam lekkie zgrubienie . Pediatra powiedziała, ze nie ma tam guza i pewnie jest to od urodzenia. Ale na pewno nie jest to od urodzenia. Nawet z daleka widać lekka brązową plamkę . Jak leży płasko to jakby się chowało
KOBIETA, 27 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli opisywana przez Panią zmiana na plecach dziecka nie będzie znikała wraz z upływem czasu, to proszę ponownie poruszyć ten temat z lekarzem. Tak małe dzieci są zazwyczaj bardzo ruchliwe, więc siniaki nie są niczym niepokojącym, aczkolwiek zmiana, którą Pani opisuje utrzymuje się od dwóch miesięcy.

Nasza ekspertka informuje, że w takiej sytuacji można zastosować heparynę w żelu oraz ocenić zmianę podczas badania obrazowego. Nie zaszkodzą także badania krwi obrazujące ogólny stan zdrowia dziecka. Jeśli nie jest Pani przekonana do opinii pediatry, warto poruszyć tę kwestię podczas rozmowy z innym lekarzem.

Pytania na podobne tematy umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-pozbyc-sie-siniaka-na-kregoslupie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/siniak-w-obrebie-plecow-u-24-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamy-przypominajace-siniaki-na-plecach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.