Co oznacza taka zmiana po uderzeniu w zęby?

Dzień dobry, kilka tygodni temu mając dziecko na kolanach zostałam przez nie uderzona główką w zęby. Uderzenie było na tyle mocne, że czułam je przez kilka dni przez co myślałam, że mam zwichniętego zęba. Po 2-3 tygodniach zaczęłam coś czuć przy skrzydełku nosa. Jest to gulka, dosyć twarda, którą mocno czuć pod palcem i "przeszkadza", gdy się uśmiecham. Czuje wtedy napieranie/rozpieranie w dziąśle. W dodatku, zauwazyłam, że rośnie, gdy przestaje brać NLPZ. Kika dni temu skończyły mi się leki i guzek "wychodzi" teraz podniebieniem. Od dwoch dni mam wypuklenie na nim, które uciskane językiem samo w sobie nie boli, ale rozpiera dziąsło. Podczas mówienia, jedzenia czy mycia zębów czuje dyskomfort. Do jakiego lekarza się udać i jakie badania będą potrzebne, żeby to zdiagnozować? Pozdrawiam.
KOBIETA, 31 LAT 6 miesięcy temu

Trzeba wykonać badania RTG i prawdopodobnie tomografię komputerową. Z opisanych objawów wynika że ząb obumarł i potrzebne leczenie endoodntyczne. Nowoczesne leczenie kanałowe odbywa się całkowicie bezboleśnie podczas jednej wizyty przy użyciu mikroskopu. Takie leczenie daje szanse utrzymania zęba na długie lata.